Июн 20 2011

За керування скутером без прав штраф 595 грн.

Автор: | 11:49 | В рубриках Новости

Нагадуємо, що згідно ст. 34 Закону України «Про дорожній рух» — державній реєстрації та обліку підлягають призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування, на автомобільних дорогах державного значення транспортні засоби усіх типів: автомобілі, автобуси, мотоцикли всіх типів, марок і моделей, самохідні машини, причепи, напівпричепи до них, мотоколяски, інші прирівняні до них транспортні засоби та мопеди.


Власники транспортних засобів та особи, які використовують їх на законних підставах, зобов’язані зареєструвати (перереєструвати) належні їм транспортні засоби протягом десяти діб після придбання.
На зареєстрований у підрозділі ДАІ мопед або скутер видається тимчасовий реєстраційний талон з безстроковим терміном дії та номерний знак, які передбачені чинним законодавством для цієї категорії транспортних засобів.

Згідно пункту 2.1 ПДР водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі:

а) посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії. Тобто відповідна категорія на право керування скутером або мопедом з об’ємом двигуна до 50 см. куб. – це категорія А1, яка повинна бути зазначена у посвідченні водія, тобто відкрита.
б) реєстраційний документ на транспортний засіб, а у разі відсутності власника транспортного засобу – свідоцтво про право спільної власності або інший засвідчений в установленному порядку документ, що підтверджує право керування, користування або розпорядження таким транспортним засобом. Тож згідно цього пункту реєстраційний документ повинен бути обов’язково.

Згідно пункту 2.9.в ПДР забороняється керувати транспортним засобом не зареєстрованим в Державтоінспекції, без номерного знаку та без талона про проходження державного технічного огляду. Також зазначимо, що скутер протягом 10 днів з дня реєстрації повинен пройти державний технічний огляд. Тому власник мопеда (скутера) для правомірного керування, користування, розпорядження цим транспортним засобом повинен його зареєструвати для отримання реєстраційних документів, номерного знаку для подальшого проходження державного технічного огляду.

Адміністративна відповідальність за керування скутером особою, яка не має права керування відповідної категорії, А1, передбачає, згідно ст. 126 ч. 2, накладення штрафу в розмірі від 510 до 595 грн., з постановкою скутера на штрафмайдан.
Адміністративна відповідальність за керування мопедом не зареєстрованим в Державтоінспекції згідно ст. 121 ч. 5 КУпАП передбачає накладення штрафу в розмірі від 170 до 255 грн., скутер ставиться на штрафмайдан. Якщо водій керує незареєстрованим мопедом повторно протягом року, то передбачена відповідальність згідно ст.121 ч. 6 КУпАП – накладення штрафу в розмірі від 255 до 510 грн. або громадські роботи на строк від 30 до 40 годин, з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого. Водій відстороняється від керування шляхом постановки скутера на штрафмайдан.

На виконання вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху» постановою Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2009 року №1371, з 1 січня 2010 року запроваджено державну реєстрацію мопедів. Також чинним законодавством передбачена спрощена процедура (без надання документів про правомірність придбання) державної реєстрації мопедів, які були придбані до 29 грудня 2009 року.
Згідно постанови КМУ №436 від 20 квітня 2011 року «Перша державна реєстрація мопедів, придбаних до набрання чинності постановою КМУ від 23 грудня 2009 р. №1371 (1371-2009-п) «Про внесення змін до деяких постанов КМУ» (Офіційний вісник України, 2009 р., №101, ст.. 3521), може проводитися без подання документів, що підтверджують правомірність їх придбання, за встановленою цим Порядком процедурою.».

Для реєстрації мопеду категорії «А1» (з об’ємом двигуна до 50 куб. см) за спрощеною процедурою, тобто мопед, який придбано до 29 грудня 2009 року, власник даного транспортного засобу має подати до реєстраційно-екзаменаційного підрозділу заяву та висновок експерта про дослідження ідентифікаційних номерів транспортного засобу та визначення об’єму двигуна. Для того щоб поставити на облік скутер або мопед з об’ємом двигуна менш ніж 50 см куб., якщо більше, то реєструється як мотоцикл, необхідно визначити його об»єм, шляхом безпосереднього вимірювання об’єму оливи чи повітря, що витискається з одного циліндра внаслідок повного переміщення поршня. Зазначимо, що для цього треба виконувати механічні роботи. Висновок експерта про дослідження ідентифікаційних номерів транспортного засобу та визначення об’єму двигуна робиться за адресою м. Чернігів вул. С. Разіна, 19.

Працівники підрозділів РЕР ДАІ проводиться службова перевірка за результатами якої приймається рішення стосовно реєстрації мопеда, про що власнику транспортного засобу надається відповідь.
Для реєстрації мопедів, скутерів категорії А1, придбаних після 29 грудня 2009 року необхідно надати документи, передбачені постановою КМУ №1388 від 7.09.2010 року, в тому числі довідку-рахунок, вантажну митну декларацію, сертифікат відповаідності.
На автошляхах держави тривають рейди по припиненню фактів правопорушень зі сторони водіїв двоколісного транспорту, винні притягуються до адміністративної відповідальності, з накладенням відповідного виду стягнення.

Прес-служба ВДАІ м. Чернігова

Отзывов пока нет

Адрес для трекбека | Комментарии RSS

Оставьте отзыв

Вы должны войти, чтобы оставлять комментарии.