Авг 13 2010

Генерали сумних кар’єр

Автор: | 09:35 | В рубриках Новости,Статьи

Підзаголовок: МВС прийняло в подарунок від приватної особи хабар у вигляді американського позашляховика-автобуса Cadillac Escalade. І намагається зам’яти справу за допомогою сміхотворних відмовок, пише журналіст Олександр Пасховер у колонці, яку публікує журнал Корреспондент.

Таємничий незнайомець подарував Міністерству внутрішніх справ Cadillac Escalade. П’ятиметровий позашляховик 2010 випуску з об’ємом двигуна 6,2 л. і вартістю від $ 100 тисяч. Про це громадськість поінформував колишній вищий чин МВС Геннадій Москаль, додавши, що скидалися на подарунок міністру Анатолію Могильову всією міліцією.

Представники МВС факт отримання міністром подарунка на день народження не заперечують. Генерал Могильов, однак, вносить невелике коригування: на подарунок скинулась не міліція, а приватний спонсор. І призначена машина для зустрічей іноземних делегацій.

Відмотую плівку назад. Я не дочув? Ні. Міністр каже, що авто бізнес-класу для потреб міліції придбали спонсори? Я уважно придивився до обличчя на екрані. Чим ТБ не жартує, можливо, це зовсім не Анатолій Могильов, а Наталія Могилевська? У мене слово «спонсор» римується тільки з шоу-бізнесом та іншими працівниками культмасового сектора. Та ні, в екрані сидить міністр внутрішніх справ і в три мікрофони стверджує, що українська міліція фінансується спонсорами.

Це ноу-хау сучасного правоохоронного руху. Ні, не те що в міліції є сторонні джерела доходів, а те, що міністр внутрішніх справ подібно продюсеру телешоу «Україна має відкат» говорить про свою службу як про комерційний проект.

Посилання на те, що кадилак прийнятий у подарунок для супроводу іноземних делегацій, хороше. Всі іноземні делегації знають, що Україна — дуже багата країна, і тут ні на чому крім п’ятиметрого кадилака пересуватися по Києву не бажають

Хто ці спонсори, і яких послуг вони очікують натомість? Чи не бізнесмени, бажаючі повісити на всі транспортні засоби України номери нового зразка? Пора, ці-то вже приїлися. А можливо, спонсори — вигнані з Грузії злодії в законі, мандрівники, які шукають режим пом’якше, ніж той, що прийшов до влади у них вдома?

Посилання на те, що кадилак прийнятий у подарунок для супроводу іноземних делегацій, хороше. Всі іноземні делегації знають, що Україна — дуже багата країна, і тут ні на чому крім п’ятиметрого кадилака пересуватися по Києву не бажають

Можливо, пора написати ім’я спонсора на подарованому Кадилаку? Заїжджим голландцям або німцям, заради кого і намагалися, буде приємно прочитати на борту американського суперкара: «Спонсор ескорту — Гога Кутаїський. Скупка краденого. Роздріб. Опт.».

Крім того, не потрібно буде соромитися іншим міністерствам і відомствам. Особливо Феміді. Ось до львівського судді Ігоря Зварича спонсори натовпами ходили засівати кабінет. Понад 2 млн. грн. спонсорували правосуддя. За що ж він тепер під слідством? Хлопці, давайте жити прозоро. Або всім можна, або всім не можна.

До судді Зваричу спонсори натовпами ходили засівати кабінет. Понад 2 млн. грн. спонсорували правосуддя. За що ж він тепер під слідством? Хлопці, давайте жити прозоро. Або всім можна, або всім не можна

Чи то МВС починає рекламу своїх спонсорів, чи то подарункове авто слід перекваліфікувати по ст. 368 Кримінального кодексу України: «Отримання хабара в особливо великому розмірі <…> карається позбавленням волі терміном від восьми до дванадцяти років». Причому в примітках вказується, що особливо великий розмір [хабара] — це сума, яка як мінімум в 200 разів перевищує неоподатковуваний мінімум, тобто 3,4 тисяч грн. Кадилак — це 50 тисяч не оподатковуваних податком мінімумів. Чисто математично така сума потягне на три довічних.

Тепер кілька слів про сам подарунок. Звичайно, дарованому коневі під капот не дивляться. Але все ж таки. На цю суму можна було сільським дільничним купити 50 автомобілів Таврія або 800 мотоциклів. Ось вам і підтримка вітчизняного виробника і вітчизняного міліціонера.

За три дні до того, як розгорівся скандал навколо щедрого подарунка для МВС, Віктор Янукович, Президент України, зажадав від Могильова надати країні концепцію реформи відомства. Ну, з концепціями реформ у нас ніколи не було проблем. Концепцій — мільйон. Реформ — ні. Відомство Могильова повідомляє, що вже почало вивчати досвід реформування МВС в Росії та Грузії. Правда, отриманий від спонсорів кадилак наштовхує на думку, що українці поки вивчили досвід реформ тільки російських колег.

Звичайно, дарованому коневі під капот не дивляться. Але все ж таки. На цю суму можна було сільським дільничним купити 50 автомобілів Таврія або 800 мотоциклів

У Грузії за таке автоспонсорство всьому генералітету відпороли б лампаси по самі погони. Світова спільнота чутлива до анонімних дарувальників і спонсорів. У сенаті США існує негласне правило: протягом року від однієї особи або організації не можна приймати подарунків, що перевищують загальною вартістю $ 100. Одноразовий подарунок не повинен бути дорожчим ніж $ 50. Не знаю, чи працює цей джентльменський договір, але подарунок в один кадилак точно б розірвав сенат на американський прапор.

Ну і найголовніше. Я люблю українську міліцію. Бажаю кожному з її рядових і вище щомісячної надбавки до зарплатні. А вартовому міліціонеру, який 4 липня чергував на станції метро Політехнічний інститут, я бажаю отримати від командування автомобіль кадилак. І не тому, що сержант підняв на вуха столичний метрополітен, коли мій 16-річний син загубив у вагоні метро відеокамеру, а тому, що цей хлопець служить на своєму скромному посту без жодної підтримки спонсорів. І ще — у нього розкішна, добра посмішка, не властива жодному генералу.

Источник: http://ua.korrespondent.net/

Отзывов пока нет

Адрес для трекбека | Комментарии RSS

Оставьте отзыв

Вы должны войти, чтобы оставлять комментарии.